Poradnia dla kobiet

Harmonogram pracy:

Lek. Marta Spiechowicz - specjalista ginekolog-położnik

PONIEDZIAŁEK  08.30 - 12.30

 

Lek. Jarosław Klęczar - specjalista ginekolog-położnik

WTOREK          15.00 - 19.00
PIĄTEK          16.00 - 20.00

Ubezpieczony ma prawo wyboru lekarza specjalisty spośród tych, którzy zawarli umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Do poradni dla kobiet skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego nie jest potrzebne. Nasza poradnia nie prowadzi szybkiej terapii onkologicznej.

Rejestracja pacjentów do poradni dla kobiet prowadzona jest w poradni telefonicznie (tel. 33 845-82-39 wew. 35) osobiście lub przez osoby trzecie w godzinach czasu pracy poradni na wyznaczony termin. W przypadkach nagłych zachorowań pacjenci przyjmowani są poza ustalanymi godzinami przyjęć, po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem.

Badania profilaktyczne realizowane przez naszą poradnię.

Bezpłatne badanie cytologiczne jest najskuteczniejszą formą profilaktyki raka szyjki macicy. Badanie jest bezpieczne, polega na pobraniu próbki komórek szyjki macicy i trwa zaledwie kilka minut. Cytologia jest wykonywana w ramach Populacyjnego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy i nie wymaga skierowania.
Każda kobieta w wieku między 25 a 59 rokiem życia powinna wykonywać badanie cytologiczne raz na 3 lata. Tylko regularne badania dają szanse na wczesne podjęcie leczenia w przypadku wykrycia zmian.

Program profilaktyki raka szyjki macicy - informacje